فصل چهارم:

1/ دوستانی که اهل قضاوت نبودند: ما اغلب از افرادی که اطرافمان را پر کرده‌اند تاثیر می‌پذیریم و شبیه آن‌ها می‌شویم. اگر دوستان شما اهل غیبت و نیش و کنایه هستند، قول می‌دهم که این عادت در شما نیز ریشه می‌دواند و رشد می‌کند. وقتی دنبال یک جمع نه می‌گردید، دنبال گروهی باشید که باعث پیشرفت یکدیگر می‌شوند نه به گریه انداختن یکدیگر.

2/ کنترل کردن خودم: اگر همین الان هم اهل قضاوت کردن هستیم (بگذارید صادق باشم، اکثرمان هستیم.) باید تلاش بیشتری برای کنترل کردن خودمان بکنیم. هرگاه دیدم دارم در ذهنم کسی را قضاوت می‌کنم خودم را وادار به متوقف کردن این کار می‌کنم و به خوبی‌های آن فرد فکر می‌کنم. با انجام این کار یاد می‌گیرم که به جای نکات منفی به دنبال نکات مثبت باشم.

3/ برخورد کردن با قضاوت: معمولا قضاوت و غیبت کردن از عدم اعتماد به نفس نشئت می‌گیرد. اول از همه به خودتان مراجعه کنید و ببینید اشکال کار کجاست. ببینید چه چیزی باعث بدرفتاری شما با دیگران شده است. اولین قدم برای تبدیل شدن به نسخه‌ای بهتر از خودتان، صادق بودن است. درباره دلیل بدرفتار بودنتان صادق باشید.

|خودت باش دختر_ ریچل هالیس|

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Josh مطالب های رایگان زبان انگلیسی فناوری اطلاعات زیفا Eduardo سـفـــیر گـــرافـی SafirGraphy نقد و بررسی لوازم برقی تست Amy فروش شرایطی دوچرخه در شهر قزوین * تماس 09380338496* بلاگ مستطاب زندگی